Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Lajçak: Bisedimet Prishtinë-Beograd vazhdojnë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Lajçak thotë se negociatorët kryesorë të Prishtinës dhe Beogradit do të diskutojnë për kërkesat financiare dhe pronat, por jo edhe për Asociacionin e komunave serbe.

“Asociacioni i komunave serbe nuk do të jetë në rendin e ditës, sepse njëra palë nuk është e gatshme të flasë për të. “Kjo çështje duhet të zgjidhet si pjesë e një marrëveshje gjithëpërfshirëse, siç është rënë dakord në takimin e liderëve”, shkroi Lajçak në Tuiter.

Postime të ngjashme

Trillime, 6 vjet dhimbje e dënim i përjetshëm: Vazhdojnë dyshimet për historinë e Donjeta Pajazitaj

Dafina Vidishiqi

Konjufca: 12 qershori – sublimim i një rruge të gjatë dhe sakrificë përgjatë shekujve

Dafina Vidishiqi

MPJD: Serbët që kërkuan leje të enjten i refuzuam, ata që u kthyen mbrapsht sot s’kanë kërkuar leje

Dafina Vidishiqi

Konjufca: E kam të vështirë ta thërras Albinin kryeministër

Dafina Vidishiqi

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...