Agjencia Zhurnal.mk

Lajçak: Bisedimet Prishtinë-Beograd vazhdojnë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Lajçak thotë se negociatorët kryesorë të Prishtinës dhe Beogradit do të diskutojnë për kërkesat financiare dhe pronat, por jo edhe për Asociacionin e komunave serbe.

“Asociacioni i komunave serbe nuk do të jetë në rendin e ditës, sepse njëra palë nuk është e gatshme të flasë për të. “Kjo çështje duhet të zgjidhet si pjesë e një marrëveshje gjithëpërfshirëse, siç është rënë dakord në takimin e liderëve”, shkroi Lajçak në Tuiter.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...