Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Lajçak ia kthen Thaçit shkurt: Nuk mund të pajtohem më tepër se kaq

Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka dhënë mbështetje asaj që Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e tha lidhur me takimin që kanë pasur sot.

“Nuk mund të pajtohem më tepër se kaq”, ka thënë Lajçak përmes Twitter, duke rishpërndarë postimin e Thaçit: “Bisedë e shkëlqyer me Miroslav Lajçak në Bruksel. Dialogu nuk ka alternativë. Kosova dhe Serbia duhet që të arrijnë marrëveshjen finale”.

“Neve na duhet BE dhe ne i duhemi BE-së. Ne duhet vepruar. Lajçak e ka mbështetjen time në këtë proces”.

Postime të ngjashme

Kjo është letra që Osmani ia çoi Borrellit ku ia vazhdoi mandatin EULEX-it

Dafina Vidishiqi

Nagavci: Nga viti i ardhshëm shkollor, do të hyjnë në përdorim Tekstet Alternative

Dafina Vidishiqi

Shqiptarët e Luginës i kërkojnë Kurtit t’i bëj pjesë të dialogut me Serbinë

Dafina Vidishiqi

PSD ironizon me Kurtin: Takimi me Vuçiqin nuk ka ndodhur është Fake News

Dafina Vidishiqi

Konjufca: Serbia po përdorë standarde të dyfishta në procesin e dialogut

Bekim Laçi

Kush janë dy serbët që Kurti ia përmendi Vuçiçit në takimin e Brukselit

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...