Kosovë

Lajçak me diplomatë të Finlandës e Çekisë flet për dialogun Kosovë-Serbi

Zhurnal Ads

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka vazhduar diskutimet lidhur me procesin e dialogut.

Lajçak ka takuar gjatë ditës së djeshme ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës dhe Sekretarin çek të Shtetit për Çështjet Evropiane.

Përmes një postimi në Twitter, Lajçak ka shkruar se Bashkimi Evropian është shumë i interesuar në Ballkanin Perëndimor dhe mbështetë fuqishëm dialogun Kosovë-Serbi.

“Sot, vazhdova diskutimet që kam nisur të hënën me Ministrin e Jashtëm të Finlandës dhe Sekretarin çek të Shtetit për Çështjet Evropiane. Dy ditët e fundit ka qenë një sinjal i qartë që Bashkimi Evropian është shumë i interesuar në Ballkanin Perëndimor dhe fuqishëm mbështet dialogun Kosovë-Serbi të lehtësuar nga BE-ja”, ka shkruar Lajçak. 

Postime të ngjashme

Rusisë i pengon flamuri i Kosovës në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit

admin

UÇK “nxeh” Kukësin/ Gjici lë nam, i heq titullin Veton Surroit për shkak të Hagës

R ZH

Profesori amerikan: Specialja, mundësi për të sjellë drejtësi për të gjitha viktimat e luftës në Kosovë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...