Kosovë

Lajçak takon sot Mustafën

Zhurnal Ads

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është duke qëndruar në një vizitë treditore në Kosovë ku është takuar me krerët shtetëror. Lajçak po ashtu është duke u takuar edhe me liderët e partive politike.

Paraditen e së enjtes Lajçak do të takohet me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Kjo vizitë vjen në kohën kur tema e Asociacionit të Komunave Serbe ka bllokuar dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, ku kjo e fundit insiston që të diskutohet kjo temë ndërkohë Kosova vazhdon të refuzojë hapjen e saj.

Postime të ngjashme

​Termokos fal borxhet për subjektet afariste që nuk u lejuan të punojnë gjatë pandemisë

S.B.

Vuçiq: Merkel është e drejtë në lidhje me Kosovën, ajo nuk është në anën tonë

D XH

Tre ish-ushtarë të UÇK-së para Speciales, paralajmërohen bastisje e arrestime të reja

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...