Agjencia Zhurnal.mk

LAJM I MIRË/Mjekët në Zagreb rikthejnë në jetë 15 vjeçarin e lënduar nga tërmeti

Zagreb, 22 mars – Drejtori i Klinikës së Sëmundjeve të Fëmijëve në Zagreb, Goran Rojic mohoi informacionin për vdekjen e një fëmije 15-vjeçar.

Fëmija u gjet në rrugën Gjorgjiç 13 dhe nuk tregoi shenja jete me ardhjen e ambulancës, tha Zarko Rasic, drejtor i Institutit të Mjekësisë Urgjente.

Rojic konfirmoi se fëmija ishte në gjendje të rëndë, por nuk kishte vdekur.

“Shumë shpejt pas tronditjes së parë, fëmija është sjellë në spital, është bërë rikthimi në jetë dhe në këtë kohë, janë bërë ekzaminimet e nevojshme, ishte në gjendje kritike, por nuk vdiq”, tha Goran Rojic nga spitali i Klajic.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...