Agjencia Zhurnal.mk

Lajme nga Kosova

Kosova me rreth 1700 raste aktive me COVID-19
A vdiqën 4 persona si pasojë e mungesës së oksigjenit, flet ministri Zemaj
Konfirmohet rezultati zgjedhor në Serbi, shqiptarët fitojnë tre deputetë
Kryeministri i Kosovë, Avdullah Hoti të martën udhëton drejt Parisit, takohet me Macron
Infektologu Valbon Krasniqi caktohet ushtrues detyre i drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së
Situatë alarmante në Kosovë, 144 pacientë me koronavirus po trajtohen në spital
Hetim për vdekjet në spital/ Prishtinë, dyshohet se prishja e aspiratorëve vrau të sëmurët me covid
Policia njofton se i ka nisur hetimet për 6 vdekjet e dyshimta të pacientëve me COVID- 19
Thaçi ngushëllon familjet e viktimave nga COVID-19, kërkon nga qytetarët t’i respektojnë masat
Rukiqi: Urgjent të merret vendimi për përkrahjen e sektorit të gastronomisë dhe transportit
Nënkryetarja e LVV-së kritikon Qeverinë Hoti për mënyrën e menaxhimit të pandemisë COVID-19
Drejtori kosovar i OBSH-së: Gjendja mund të përkeqësohet shumë nëse nuk ndërmerren masa rigoroze
Kosovë/ Restoranteve dhe kafiterive u lejohet të shërbejnë vetëm në terasa
Katër deputetë të LDK-së rezultojnë pozitivë me COVID-19, flasin 2 prej tyre
Ambasadorja finlandeze kritikon ashpër kosovarët për pakujdesinë ndaj koronavirusin
Pas 6 vitesh, shënohet viktima e parë nga pickimi i rriqrave në Malishevë
​Mbyllet Qendra e Regjistrimit të Automjeteve, disa zyrtarë me Covid-19
Ermina Lekaj-Përlaskaj fiton mandatin e deputetes në Kroaci
Për 5 muaj 2080 raste të pickimeve nga rriqrat në Kosovë, IKSHPK-ja apelon për kujdes
Ministria e Shëndetësisë së Kosovës thirrje qytetarëve: Ekziston rreziku i përhapjes së COVID-19, ju lutemi…
Shkon në 75 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë
‘Bomba’ e ish-këshilltarit të Trump: Shkëmbimin e territoreve e kërkuan Thaçi dhe Vuçiç
Prokurori dhe dy hetues largohen nga Infektiva
Vdekja e 4 pacientëve në QKUK dyshohet në mungesë të oksigjenit
Zemaj shkon në Klinikën Infektive
Isa Mustafa paralajmëron futjen e PDK-së në qeveri?!
Syla: Stafi shëndetësor është i stërlodhur dhe i mbingarkuar
Hoti mbledh sot drejtuesit e institucioneve shëndetësore
Që nga mesnata edhe katër të vdekur me Covid 19
Mustafa: Paralajmërimi i Prokurorisë së Speciales flet për një betejë të gjatë të Kosovës me Serbinë
Qeveria e Kosovës mblidhet sot, pas shtimit të rasteve me COVID-19
Sanxhaku lindor në kolaps shëndetësor, kërkon ndihmë nga Kosova e Shqipëria
error: Content is protected !!