Agjencia Zhurnal.mk

Lajme nga Kosova

Prokurori propozon arrest shtëpiak për Haki Rugovën dhe zyrtarët e tjerë
Vlora Çitaku presidente si objekt i pazareve apo zgjedhje e merituar?!
Sot ndërpritet qarkullimi në rrugën Prishtinë – Ferizaj
Kurti: S’mund të arrihet paqe kur Serbia fsheh varreza masive të shqiptarëve
Tahiri: Kam punuar roje në OSBE, tash jam njeriu i dytë në shtet
Haradinaj mendon presidencën: Në rrethanat që kemi ardhur është e drejtë
Tërheqja e SHBA-së – procesi në KPK të kthehet në pikën zero
Familja e Haki Rugovës: Zgjedhjet po afrojnë, ka kohë që po ushtrohet presion ndaj familjes sonë
LDK-së i tensionohet situata edhe nëpër Degë, shkarkohen dy zyrtarë të partisë
Kosovari vret gruan e tij në Gjermani
Hoxhaj nuk e mohon hyrjen në Qeveri: Kemi 24 deputet, oferta për 2 ministri dhe presidentin është joserioze
Kosova goditet nga një tërmet tjetër
Haki Rugova dyshohet se jashtëligjshëm ia dha një familjari pronën e Komunës për gurëthyes
Deri në fund të vitit, 100 mijë persona mund të mbesin pa punë
Bie numri i rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë
Osmani: Ata që e krijuan sistemin e prishur nuk mund ta ndreqin
Lajmi i fundit / Arrestohet kryetari i Istogut, Haki Rugova
Reparti i Gjinekologjisë në Skenderaj pa gjinekolog tash e një vit
Kritikat e deputetit Uka për keqmenaxhim të pandemisë e acarojnë Zemajn, ministri e quan rrenc deputetin e LVV-së
Për 24 orë, 3 të vdekur, 79 raste te reja dhe 61 të shëruar nga coronavirusi
Haradinaj-Stublla, homologut grek Dendias: Do të mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e Kosovës
​VV-ja për 100 ditëshin e Hotit: Katastrofale!
Osmani falënderon Greqinë për mbështetje – shpreson për njohje formale
​Hoti: Për menaxhimin e pandemisë jemi sharë shumë por sot jemi shembull
Hoti raporton për 100 ditëshin: Kemi rivendosur miqësitë të cilat ishin dëmtuar
50 raste aktive me Covid-19 në Gjilan
Hoti dhe ministri grek flasin për ndihmën e Greqisë në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës
Nis takimi i Hotit me ministrin grek
​Presidenti Trump i shkruan kryeministrit Hoti
Policia iu shqipton gjobë 596 personave që nuk respektuan masat ndaj COVID-19
Mësohet arsyeja banale pse 27-vjeçari u nis me granatë dore tek AKI-ja
Haradinaj-Stublla: Vizita e ministrit grek në Kosovë është e një rëndësi të veçantë