Agjencia Zhurnal.mk

Lajme nga Kosova

Lirohet rruga për qarkullim, makina e dyshuar pranë AKI-së konfiskohet
Hoti sot raporton para deputetëve për 100-ditëshin e qeverisjes së tij
23 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, tre në gjendje më të rëndë
Gjendet një granatë dore në Viti
U ekzekutua para syve të gruas dhe fëmijës së vogël, edhe tre të arrestuar në Suedi për vrasjen e 36 vjeçarit shqiptar
Komisionari i Bashkimit Evropian: Kosova të përshpejtojë reformat në rrugën evropiane
Presidenti Thaçi është nisur për në Washington
Verhelyi : Kosova ka plotësuar kushtet për liberalizim, duhet t’i bindim shtetet anëtare të BE-së
Kosovë/ ​Asnjë viktimë dhe 33 raste të reja me koronavirus
Haxhi Shala në Gjykatën Speciale mbrohet në heshtje
Selimi pyetet për lirimin e këshilltarit që po hetohet për drogë, thotë se ka marrë përgjegjësi
Komisioneri i BE-së takohet me Kurtin
Ukaj: Nuk e kam kërcënuar Bekim Haxhiun, as nuk e nënshkruaj mocionin
Gjermania dhuron 15 respiratorë për QKUK-në
Osmani, komisionerit të BE-së: Kosovës duhet t’i hiqen vizat, kemi plotësuar kriteret
​Aksion para Kuvendit, kërkohet tërheqja e Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së
Ambasadori amerikan në Beograd: Një zgjidhje kompromisi Kosovë-Serbi, e mundur në një ose dy vitet e ardhshme
Intervistimi i Haxhi Shalës në Hagë zgjati veç 15 minuta?
Kryeministri Hoti: Nëse s’ka marrëveshje, Kosova e Serbia vazhdojnë si dy shtete fqinje
Dështon për të gjashtën herë votimi i Ligjit që mundëson tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti
IKSHPK me dy aparatura të reja, kapaciteti i testimit për COVID-19 do të rritet deri tri herë më shumë
Pas Hotit komisionari evropian takohet edhe me Vuçiqin
Edhe sot do të provohet që të kalojë projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike
Në Spitalin e Pejës po trajtohen 21 pacientë me koronavirus
Bie numri i rasteve aktive me covid-19 në Kosovë
Gjakova kujton 112 fëmijët e vrarë gjatë luftës së fundit
47 kosovarë të diasporës iu bashkuan ISIS-it
22 vjet qëkur u vra “Sandokani”
Ministri i Jashtëm grek të premten në Kosovë, takohet me ministren Haradinaj-Stublla
Ndalohet për 48 orë i dyshuari për dhunimin e një femre në Mitrovicë
Nis takimi Hoti-Varheyli
Grenell: Trump do të angazhohet edhe për zgjidhje politike Kosovë-Serbi