Agjencia Zhurnal.mk

Lajme nga Kosova

Takohen rektorët e universiteteve publike
Marrëveshja e Uashingtonit, Abrashi rrëfehet para deputetëve
Publikohen dëshmitë se si u kërcënua e mitura nga Gjilani me video intime
Policia e Kosovës arreston 27 persona për 24 orë
Në Spitalin e Pejës po trajtohen 20 pacientë me COVID-19, një në gjendje të rëndë
Shoqata humanitare “Jetimat e Ballkanit” hapet edhe në Angli
Paralajmërohen vërshime të shpejta dhe shkarkime rrufesh në Kosovë
Prokuroria e Specializuar do t’i ftojë mbi 15 dëshmitarë në gjyqin ndaj Salih Mustafës
Lajçak ia kthen Thaçit shkurt: Nuk mund të pajtohem më tepër se kaq
Ish-udhëheqësi i LPK-së i kërkon Speciales t’ia lejojë Gucatit mbrojtjen në liri
Shkon në 1.294 numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë
Haradinaj-Stublla: Norvegjia mbështet plotësisht Kosovën për liberalizimin e vizave
Prindërit e nxënësit protestojnë në Kamenicë kundër reformave në arsim, tensionohet situata
Naftëtarët kërkojnë ndihmë nga kryeministri, nuk pranojnë që rezervuarët e naftës të pastrohen çdo tri vite
Krasniqi fton bizneset zvicerane të investojnë në Kosovë
BE-ja e përgjithëson reagimin ndaj fyerjeve serbe, kërkon nga liderët e Ballkanit “të përmbahen”
Zemaj: Ata që vijnë nga vendet me rrezik të lartë duhet të kenë testin për COVID-19 ose do të izolohen për 7 deri 14 ditë
Qeveria reagon ndaj deklaratave të ministrave serb, kërkon reagim edhe nga SHBA-të dhe BE-ja
Racist dhe krenar: Vulin e quan të drejtë përdorimin e fjalës “shiptarima”
Deputeti grek: Greqia vazhdon të jetë përkrahëse e të gjitha proceseve të Kosovës
Hagë: Sot mbahet konferenca statusore për rastin ndaj Sali Mustafës
Kosovë/ Vrasje në tentativë në Sllatinë, policia jep detaje
Kosovë/ 1 mijë e 328 raste aktive me COVID-19
Tre ish-ushtarë të UÇK-së para Speciales, paralajmërohen bastisje e arrestime të reja
Kosova drejt karantinës? Ministri i Shëndetësisë: Nëse e humbasim kontrollin e kujdesit, kthehemi prapa në izolim
Nuk respektuan masat antiCOVID, policia dënon 566 persona
Në Spitalin e Pejës 12 pacientë me COVID-19, prej tyre 1 në gjendje të rëndë
U arrestua me Fjolla Morinën, lirohet sot biznesmeni kosovar
​Prokurori special nesër deklarohet rreth rastit të Salih Mustafës
Vuçiq: Perëndimi nuk na garanton hyrjen në BE nëse e njohim Kosovën
Vdes gazetari i Radio Kosovës, Nazmi Misini
Gjuajtje me armë zjarri në autostradën Prishtinë – Pejë, bllokohen dy anët e rrugët