Agjencia Zhurnal.mk

Lajme nga Shqiperia

Politikani serb viziton Shkodrën: E quan ‘qytet të lashtë të Serbisë’
Ekzekutoi babë e bir në Elbasan, arrestohet në Greqi 41-vjeçari me 4 emra
“Kudo, në çdo ambient jashtë shtëpisë me maskë!”, Manastirliu flet për rregullin e ri nga 15 tetori
Dërgohen në spital tre grevistë, nuk tërhiqen deri në marrjen e pagave
Meta viziton monumentin e “5 Heronjve të Vigut”: Tradhtarët e gjakprishurit nuk do t’ia dalin të cenojnë dinjitetin e heronjve
Baza e demokratëve fundos Tabakun, Bozdon dhe Pampurin…nuk i duan më si deputetë!
Konfirmohet për deputet nga PD-ja, Andi Lila: Të bashkuar do ta fitojmë betejën e 25 prillit
Zgjedhjet në parti, lista e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në Tiranë
Vila sekrete dhe bunkeri i Enver Hoxhës
Nga java tjetër maska e detyrueshme në çdo ambient në Shqipëri
Covid-19 në vend/ Rama: Nga java tjetër maska e detyrueshme në çdo ambient
Mbështetje për kolegë në grevë, naftëtarët e Ballshit mblidhen në protestë
“Pasagjeri i këndshëm VIP i trenit të vjetër të opozitës”/ Rama përball Bashën me fakte: Investimet në bujqësi e blegtori, rritje 165%
Niset për në Greqi me burrin,’ngec’ në Kakavijë, policia i gjen 25 500 euro në çantë
Arrestohet 45-vjeçari në Tiranë, kryente krime kibernetike
Mbi 80 emigrantë transportoheshin në kamion
Po futej për vjedhur një vilë, shqiptari humb jetën në Greqi
Një mësues pozitiv në Maliq, mbyllet çerdhja në Berat
Rama: Po rindërtohen shtëpitë e mbi 400 familjeve të dëmtuara nga tërmeti
Meta vlerëson me Dekoratën “Nderi i Kombit” Petrit Radovickën, një nga kolosët e sistemit energjetik shqiptar
Rama-Metës: Çfarë borxhi të ka Shqipëria!
PS mbledh sot Asamblenë, në horizont ndryshimet në qeveri
Demokratët votojnë nesër në Qarkun e Tiranës. Publikohet lista me 140 emra
“Transparenca e vetmja rrugë!”/ Meta-Ramës: Dil në përballje ose largohu! Merr edhe përforcime me vete…
Rikthim i vizave? Tare: Masë parandaluese kundër…
Meta sfidon Ramën: Trego kush është personazhi i OFL që takova, erdhe në PS si emigrant
‘Basha ka pasur presion të madh për të djegur mandatet’/ Anëtari i kryesisë së PD: Në çdo takim i thuhej pse rri në parlament
Ambasada e SHBA: Jemi të angazhuar që vettingu të vazhdojë me profesionalizëm dhe përkushtim
Kryhet arrestimi i parë për vrasjen e dy të rinjëve në Malësi
Rama: Numri i qytetarëve që furnizohen 24 orë me ujë, 10 herë më i lartë se 7 vite më parë
Naftëtarët 12 ditë grevë urie, përkeqësohet gjendja shëndetësore. Kreu i Sindikatës dy herë në spital për probleme me zemrën
‘Shqipëria vazhdon të rrudhet’, vendi i dytë mbas Sirisë për azilkërkuesit