Agjencia Zhurnal.mk

Lajme nga Shqiperia

Shkatërrohet banda italo-shqiptare e drogës, 23 persona arrestohen në Livorno
Gjobë për parkimin, shoferi bënë për në spital policin
I kërkuar në Itali për trafik droge dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale/ Pranga 25-vjeçarit në Durrës
Çoi policinë pranë parcelës së kanabisit, shoqërohet babai i Danjel Pepajt
Përse armenët vrasin civilët azerë?Cila është në realitet arsyeja e nisjes së përleshjeve? Nga Malik Hasa
KE nënshkruan kontratën për 500 mijë doza me “Remdesivir”, përfiton edhe Shqipëria
“Më pak varfëri e vuajtje”, Meta: Përmes arsimimit mund të ndryshojmë të ardhmen e vendit
Marrëveshja online me BERZH/ Soreca: Topi jo vetëm në fushën e BE-së por edhe të Shqipërisë
Rama firmos marrëveshjet me BERZH për turizmin dhe trashëgiminë: Të nxitet zhvillimi i vendit
Dëmtohet sistemi i transmetimit i OST-së, pa drita i gjithë jugu i Shqipërisë dhe Durrësi
VIDEO,”Vetëm 300 ditë na duhen për t’a futur krimin andej nga ka dalë”, Vasili nxjerr videon me premtimet e pambajtura të Ramës
Veliu pret Ministrin e Brendshëm të Suedisë
“Nuk do të futet askush brenda, do të vetëflijohemi”, dita e 11 e grevës ende pa zgjidhje për naftëtarët e Ballshit
Holanda: Nuk ka negociata për Shqipërinë, ndahet Shkupi nga Tirana
“Njeri i të ardhmes dhe pragmatik”/ Rama homazh për kryeministrin e parë shqiptar: Ja dy ngjarjet e mëdha që luajti rol moderatori
PD denoncon Erjon Veliajn
Shpjegon sizmiologu: Tërmetet riaktivizohen por nuk kalojnë magnitudën 5
Rama: Kemi shtuar në arkën e familjeve të punonjësve të shtetit rreth 210 mln dollarë
Vdekjet nga Covid-19 në Shqipëri/ Erion Dasho: Shqiptarët i pret një dimër i vështirë. Shumë jetë do të kenë nevojë të shpëtohen…
Kushti i KE: Të garantohen koalicione para dhe paszgjedhore…
Propozim i 3 ministrave, qeveria miraton amnistinë: Kthehen paratë e gjobave të paguara, patentat dhe makinat e bllokuara gjatë karantinës dhe tërmetit
Raporti i BSH-së: Bizneseve u bien shitjet dhe fitimet me rreth 70%, të vegjlit më të goditurit
Po transportonte 5 emigrantë të jashtëligjshëm, arrestohet 20-vjeçari në Bradashesh
Zbardhet aksidenti me vdekje në Fushë-Krujë/ Dy të rinjtë po ndiqeshin nga policia, ishin në një tentativë grabitje. Kush është viktima (FOTO)
LAJMI I FUNDIT/ Tërmeti me magnitudë 4.9 godet Shqipërinë
Rindërtimi pas tërmetit, qeveria miraton çekun për bashkitë e Lezhës dhe Vorës
Brisida Shehaj vijon replikat me Murrizin: Disa sqarime të thjeshta për “Major Lymin”
Ish-drejtoresha u kap duke marrë lekë në zyrë dhe kërkoi vetë të dënohet, por habit gjykata: E pafajshme
Çështja e vizave krijon debat mes Nishanit dhe Ramës: Dizinformoni dhe çoroditni publikun shqiptar
Emërohet prefekti i ri i Elbasanit
Tiranë/ Shpërndarje lëndesh narkotike, drejtim mjeti në gjendje të dehur, arrestohen 9 persona
Ministrja e Jashtme e Suedisë: Shqipëria ka mbështetje të plotë në hyrjen në BE