Agjencia Zhurnal.mk

Lajme nga Shqiperia

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, reagon Unioni i BE-së në Shqipëri
Landfilli i Vlorës/ Rama publikon videon: Nis puna për ndërtimin e tij në Sherishtë, por nuk ndalemi këtu! Do të vijojmë në fazën 2…
Negociatat për antarësim në pikëpyetje, gjashtë vende evropiane skeptike për Shqipërinë
Raporti i financave: Inceneratorët marrin paratë dhe nuk bëjnë investimet
Oliver Varhelyi në Tiranë, komisioneri për zgjerim i BE nesër fjalim në Parlament
Stuhi shiu dhe ulje të temperaturave në Shqipëri
Rregulla të reja për shtetasit shqiptarë që duan të udhëtojnë në zonën Schengen
“Mbi 4 miliardë për bonusin e bebeve”/ Rama: Ja fakti që tregon se kush punon për të ardhmen e vendit
Durrës: Qëllohet me armë 36-vjeçari në mes të natës
Pas grevës në burgun e Peqinit, 100 të burgosur hyjnë në grevë urie në burgun e Reçit
IKMT nis aksionin tek Unaza e Re, pritet të shemben dy objekte të mëdha
Elbasan/ Sherri brenda lokalit ku u plagosën djemtë e pronarit, arrestohet një prej autorëve, 6 të tjerë në kërkim
Vdes një tjetër mjek nga korona
Kodrat e Tragjasit në flakë, zjarrfikësja nuk ndërhyn dot
Përfundon procesi i votimit të kandidatëve në Vlorë, PD konfirmon 19 emrat
Andi Bushati: Rama është i vetmi që e di se ç’do nga 25 prilli
Votohet reforma zgjedhore/ 21 deputetë të opozitës së re bashkuan votat me PS
Krijohet KQZ-ja e re, Kryekomisioneri Shtetëror zgjidhet Ilirjan Celibashi
“Rama mashtroi”, Rudina Hajdari sulmon kolegët e opozitës që votuan ndryshimet në Kodin Zgjedhor
Reagon Basha pas votimit të kodit të ri zgjedhor: Akti i sotëm antikushtetues shkatërron konsensusin e 5 qershorit
Përçahet opozita parlamentare, PS gjen 97 vota dhe kalon Kodin e ri Zgjedhor
Ndryshimet e Kodit Zgjedhor/ Basha: Çdo gjë që shkel 5 qershorin, antikushtetuese
Tentoi ta godiste, Halit Valteri flet pas sherrit me Gjiknurin: Kam marrë kërcënime nga ky qen bir qeni
“Do të përballeni me një faturë shumë të madhe”, Meta paralajmëron deputetët para votimit
Gjiknuri: Sot akti final për arritjen një objektivi të madh historik
Maliqi: Largohem përfundimisht nga politika, nëse nuk fiton opozita e bashkuar
“Po dal të pi një kafe me Vilsonin”, flet babai i Klement Pepajt të zhdukur në Malësi të Madhe: Nuk më ka rrëfyer të ketë konflikte
“Bechtel” rikthehet në Shqipëri – do të ndërtojë hidrocentralin e Skavicës
Meta apel zyrtarëve të administratës: Mos firmosni kuturu, do të mbani përgjegjësi !
Lajmi i keq për ‘bluzat e bardha’, humb betejën me Covid doktori i njohur
Kuvendi i Shqipërisë pritet të vendosë sot për ndryshimet në kodin zgjedhor
Sherr për kultivimin e hashashit në Malësi të Madhe/ Zhduken tre persona, dy prej tyre dyshohet se mund të jenë vrarë (Emrat)