Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Lajme të mira për Milanin, Bennacer gati për ndeshjen ndaj Bolognas

Ismael Bennacer duket se do të rikthehet në formacionin e Milanit për ndeshjen e kësaj fundjave.

Përpara ndeshjes kundër Bolognas, trajneri Stefano Pioli duket se do të përballet pa Simon Kjaer dhe Brahim Diaz, të cilët të dy po luftojnë me dëmtime të muskujve.

Por ai do të ketë një nga mesfushorët me ndikim përsëri në veprim, pasi La Gazzetta dello Sport raporton se Bennacer mund të kthehet në formacion, përcjell GazetaBlic.

Algjeriani nuk luan që nga nga mesi i dhjetorit dhe pritet të fillojë në stol, por raporti nuk do të përjashtojë një kthim të menjëhershëm në formacionim starues.Mario Mandzukic do të jetë gjithashtu i disponueshëm në sulm, ndërsa Tomori duket se do të zëvendësojë Kjaer dhe të fillojë ndeshjen e tij të parë që nga transferimi nga Chelsea këtë muaj.Tomori bëri përshtypje në Derby della Madonnina, kur ai zëvendësoi danezin e dëmtuar

Postime të ngjashme

Mercedes-AMG paraqet tre vetura garash për nder të “Red Sow”

D V

“Juventusi ka ofruar çfarë kemi kërkuar” – presidenti i Santos konfirmon marrëveshjen me Biankonerët për Kaio Jorgen

D V

Ekipi i xhudos së bashku me kryeministrin Kurti flasin para mijëra qytetarëve në sheshin “Zahir Pajaziti”

D V

Të ARTAT e Kosovës u drejtohen qytetarëve: Medaljet janë për popullin

D V

Mourinho harron Xhakën, tani shikon nga mesfushori i Bundesligës

D V

“Nuk është zgjidhur ende, por po punojmë në kontratën e re” – Laporta konfirmon se ka ngecje në marrëveshjen e re me Messin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...