Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Lajmi i fundit/535 të infektuar, 6 të vdekur dhe 168 të shëruar

Shkup, 15 tetor – Në 24 orët e fundit është regjistruar një tjetër rekord rastesh të reja me COVID-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë kryer 2 455 teste ku 535 kanë rezultuar pozitivë.

Vetëm në Shkup janë regjistruar 277 raste të reja. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetën 6 pacientë, ndërsa janë shëruar 168 të tjerë.

https://www.facebook.com/filipce.venko/photos/a.1822571701383188/2520985198208498/?type=3&theater

Postime të ngjashme

Musliu: Në Maqedoni nga viti 1990 gjithmonë diçka është tensionuese

T E

Pandemia rriti çmimin e barnave dhe shërbimeve mjekësore

T E

Heshtje në BDI për dorëheqjen e Mexhitit?

R Zh

Remzi Mehmedi: Tetë njësi zgjedhore siç është edhe ndarja e rajoneve zhvillimore

T E

Ulet numri i kurorzimeve për shkak të pandemisë

T E

Taravari kundër orës policore: Vendim i gabuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...