Agjencia Zhurnal.mk

LAJMI I FUNDIT/Erërat e forta nuk lejojnë aterimin e aeroplanit të linjës Stamboll – Shkup, ridestinohet drejt Prishtinës

Shkup, 19 maj – Aeroplani Boeing 737-752 që vjen nga Stambolli e që duhej të aterojë në Shkup, nuk po arrin dot të zbresë në tokë për shkak të erës së fortë.

Për momentin ky aeroplan po fluturon mbi zonën mes Velesit dhe Kavadarit, duke bërë rrethrrotullime në ajër, në pamundësi për të zbritur në Aeroportin e Shkupit.

Nga Aeroporti Ndërkombëtar “Shkup” e konfirmojnë informacionin dhe thonë se një aeroplan tashmë është orientuar drejt aeroportit të Prishtinës.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...