Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Lajmi i fundit/Qeveria vendos të heq PCR testin vetëm me Kosovën, me vendet tjera duhet negativ 48 orë

Shkup, 11 tetor – Qeveria e Maqedonisë së Veriut me anë të një komunikate, përcjell SHENJA, ka njoftuar qytetarët e vendit se për shkak përkeqësimit të gjendjes me koronavirusin në rajon dhe numrit të madh të rasteve, hyrja e shtetasve të Maqedonisë së Veriut në Serbi, Mal të Zi dhe Bosnjë Hercegovinë nuk do të lejohet pa testin PCR negativ jo më të vjetër se 48 orë nga momenti i hyrjes në këto shtet.

“Mundësia për hyrje të shtetasve të Maqedonisë në Kosovë pa testin PCR mbetet, por Qeveria apelon deri tek qytetarët që të mos udhëtojnë jashtë vendit nëse nuk kanë nevojë për këtë. Qeveria dhe autoritetet shëndetësore, në përputhje me situatën e re e krijuar epidemiologjike në rajon, në ditët në vijim do të rishqyrtojë vendimin për hyrje të shtetasve të Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjë Hercegovinës në Maqedoninë e e Veriut pa PCR testin”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Postime të ngjashme

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

E vrisja mendjen, pse po flitet: “Vaj-vatani e mjerë mileti, në çfarë derexhe erdhi Ali Ahmeti”!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...