Agjencia Zhurnal.mk

LAJMI I FUNDIT/ Regjistrohet viktima e parë nga koronavirusi në Maqedoni

Shkup, 22 mars, Zhurnal.mk – Sot në pres konferencën e Ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe, u bë e ditur viktima e parë nga epidemia e koronavirusit në Maqedoni, përcjell zhurnal.mk.

Bëhet fjalë për një grua 57 vjeçare nga qyteti i Kumanovës.

“Për fat të keq e kemi rastin e parë vdekje në Kumanovë. Bëhet fjalë për grua e moshës 57 vjeçare. Në lidhje me këtë duhet të them se me kohë janë bërë teste dhe kanë treguar rezultat negativ”, bënë të ditur, ministri Filipçe.

Ndërsa deri më sot, numri i përgjithshëm i pacientëve të infektuar me “Covid 19” ka shkuar në 114.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

R ZH

Lajmet e fundit

Loading...