Agjencia Zhurnal.mk

LAJMI I FUNDIT/Tërmeti i fuqishëm 5.4 ballë godet Francën

Një tërmet i fuqishëm me madhësi 5.4 ka goditur Francën ditën sotme.

Agjensia franceze për zbulimin e tërmetit thotë se dridhjet e tokës kanë ndodhur në Francën e Jugut.

Ndërkohë, si pasojë e tërmetit është lënduar rëndë një person, thnë autoritetet, ndërsa shtojnë se janë duke hetuar dëmet që janë shkaktuar.

Agjensia tha se tërmeti ndodhi para mesditës së së hënës dhe epiqendra e tij ishte vendosur afër qytetit Montelimar në rajonin Auvergne-Rhone-Alpes.

Lëkundjet u ndjenë në Montpellier, Lyon, St Etienne, Grenoble, Avignon dhe Marseille.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...