Shqipëri

Lajmi i keq për ‘bluzat e bardha’, humb betejën me Covid doktori i njohur

Zhurnal Ads

Një tjetër lajmi keq për bluzat e bardha, doktori i njohur i Skraparit, Esat Pashaj ka ndërruar jetë mëngjesin e kësaj të hëne në moshën 72-vjeçare.

Ai ishte i infektuar nga koronavirusi e cila ishte në një fazë të avancuar.

Prej 9 ditësh ai doktori ishte i shtruar në spitalin infektiv të Tiranës në terapi intensive.

I lindur më 16 maj 1948, doktor Esati ishte dhe njëherësh Anëtar i Këshillit Bashkiak Skrapar dhe njëherësh ishte nëndrejtor i Spitalit Bashkiak.

Postime të ngjashme

“Ja 4 hapat e propozuar nga PD”/ Basha: Vala e dytë e pandemisë e gjen Ramën të papërgatitur për emergjencën

admin

“Dëgjova zhurmë dhe…”, vëllai i Nishanit tregon momentet pas shpërthimit të makinës

T E

Humb jetën tragjikisht një grua në rrugë, u përplas nga makina

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...