Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Lakër e ëmbël nga furra: Një rend mish, një rend lakër!

Më mirë se e dasmave!

Propozimi ynë është lakra nga furra, e cila duhet të ziejë pak më shumë, por ia vlen të presësh, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 1 lakër (e madhësisë mesatare);
– 2 qepë;
– 3 thelpinj hudhre;
– 1 karotë;
– 500 ml salcë domateje;
– 1 kg mish;
– mustardë;
– vaj;
– erëza të thata

Përgatitja:

Qepën, karotën dhe hudhrën fërgojeni pak në një tenxhere.

Shtoni salcën e domates dhe lini të vlojnë bashkë.

Mishin priteni në formë bërxollash, rrotullojeni mirë në erëza të thata, pastaj në mustardë dhe vendoseni në tenxhere.

Kështu veproni me secilën copë mishi.

Pastaj lakrën priteni në copa të trasha, çdo copë spërkatemi shumë me vaj, me erëza të thata dhe me mustardë dhe radhisni nëpër mish.

Shtoni një filxhan ujë (rreth 150 ml), mbulojeni me folie alumini dhe futeni në furrë të ngrohur në 200 gradë Celsius.

Lëreni lakrën të vlojë 3 orë. Pastaj, hiqjani folien, përzieni dhe e lëmë të ziejë në furrë për një orë.

Shërbejeni të ngrohtë.

Postime të ngjashme

Tavë me spinaq

S.B.

Recetë për krem nga bajamet, fare pa sheqer. Do ta pëlqejnë të gjithë

S.B.

Si ta ruani freskinë e borzilokut: Truk i shkëlqyeshëm me të cilin kjo erëz të qëndrojë e freskët, aromatike, plot shije dhe gjithmonë e përdorshme!

S.B.

Rapsodia e shijes e cila mbahet në mend: Mish pule në salcë kefiri dhe shafrani është kryevepër

S.B.

Qofte kreshmore të cilat do t’i dëshironi: Zëvendësimi i mishit është shumë i shijshëm!

S.B.

Brusketa me djathë dhe kastravec

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...