Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Lakers pësojnë nga Pistons, Clippers mposhtin Miami Heatin

Los Angeles Lakers ka pësuar humbje nga Detroit Pistons që është e dyta me radhë dhe e pesta e sezoni.

LA Lakers pësuan humbje me rezultat 107:92, pasi mungonin emra si Anthony Davies dhe grekun Antetokounmpos, ndërsa LeBron James shënoi vetëm 22 pikë.

E nëse Lakers pësojnë humbjen e dytë radhazi, skuadra tjetër kaliforniane, Los Angeles Clippers reagoi mjaft mirë pas disfatës së dy ditëve më parë, pasi ia doli të triumfojë me shifrat 105-109 si mysafir ndaj Miami Heat.

Një histori pak a shumë të njëjtë pati edhe sfida Houston Rockets-Portland Trail Blazers, me vendasit që në fund ia dolën të triumfojnë me shifrat 104-101 dhe të sigurojnë fitoren e katërt radhazi.

Pas tre humbjeve radhazi, reagoi mjaft mirë edhe Phoenix Suns, që triumfoi me rezultatin e thellë 114-93 ndaj Golden State Ëarriors.

Këta të fundit nuk mundën të bëjnë asgjë përballë furisë vendase dhe forma mjaft e mirë e Stephan Curryt me 27 pikë, 4 asiste e 4 rikuperime, nuk shërbeu për të shmangur humbjen.

Postime të ngjashme

Milani, opsioni i vetëm për Josip Ilicic

D V

Ramadani para takimi me Bodo/Glimt: E njohim mirë kundërshtarin, skuadër e disiplinuar dhe taktikisht shumë e fortë

D V

Përse Interi duhet ta shesë Lukakun

D V

Shiten brenda 24 orësh të gjitha biletat për takimin e zjarrtë mes Joshuas dhe Usyk

D V

Kaloi testet mjekësore me sukses, Kaoi Jorge duket se ka treguar edhe numrin që ka përgjedhur në fanellë

D V

Heung-Min Son ‘godet’ Harry Kane pas kërkesës për largim, ‘pëlqen’ foton e cila e paraqet anglezin me zero trofe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...