Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Lamborghini Urus me një pamje krejtësisht tjetër, po lë “gojëhapur” të gjithë

Zhurnal Ads

Lamborghini Urus ka marrë pamje tjetër, falë projektit të Marius Designhaus.

I quajtur si Md1, Lamborghini Urus i modifikuar është i pajisur me komplet trupi të fortë, duke theksuar stilin agresiv të tij, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Në pjesën e përparme, MD1 përmban një amortizator të ridizajnuar, kofano të re dhe pasqyre anash me mbuloja të personalizuara.

Ndonëse asnjë modifikim nuk është bërë nën kofano, firma e ka bërë mjaftueshëm të fuqishme modelin standard. Si i tillë, Lamborghini Urus posedon motor 4.8-litërsh të tipit V8 dhe prodhon 641 kuaj-fuqi.

Në anën tjetër, vetura ecën në shpejtësi prej 0 prej 100 km në orë për 3.6 sekonda, teksa shpejtësia maksimale të cilin e përshkon Urus-i është 305 km në orë.

Ndonëse nuk është bërë asnjë detaj i çmimit deri më tani, por kostoja totale nuk do jetë e lirë, meqë Urus-i standard kushton rreth 200 mijë euro.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

As Tesla, Nissan e as VW – Renault ka shitur më së shumti vetura elektrike në Evropë këtë vit

S.B.

Ami, vetura të cilën mund ta vozisin 14-vjeçarët në Francë

admin

FIAT 500 i ri fitoi çmimin si vetura me dizajnin më të mirë

admin

Michelin pajis gomat e saj me çipa

S.B.

Makina elektrike kineze shpërthen gjatë mbushjes

admin

GM tregon versionin elektrik të Buick Electra

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...