Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Lampard: Edouard Mendy është tashmë portieri i parë

Zhurnal Ads

Frank Lmapard ka thënë se Eoudard Mendy është tashmë portieri i parë i Chelseat.

Ish-gardiani i Rennes debutoi mbrëmë për The Blues në Ligën e Kampionëve në barazimin pa gola me Sevillën.

Portieri senegalez bëri disa pritje vendimtare, duke shpëtuar skuadrën e tij nga humbja dhe Frank Lmapard ishte i impresionuar nga paraqitja e tij.

“Në këto momente, ai është portieri i parë, i ka treguar cilësitë e tij. Mënyra se si luan, shumë e mirë, tashmë ka mbajtur dy herë portën e paprekur”, ka thënë trajneri i Chelseat.

“Kështu si qëndron, ai tashmë është portieri i parë i yni. Jam shumë i lumtur e të se si luan, është një lojtar profesional dhe e çmoj shumë”.

“Sevilla është një top skuadër, mirëpo Mendy tregoi cilësitë e tij fantastike dhe bëri disa pritje të mira”, ka shtuar më tej Lampard. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Trajneri i Dynamo Kyivit, Lucescu shpjegon dallimin ndërmjet Messit dhe Ronaldos

admin

Napoli i hapur për ta shitur yllin që e duan Real Madridi dhe Barcelona

E.E.

Unitedi dëshiron të arrijë marrëveshje për Sanchon para Kampionatit Evropian

E.E.

Mbappe në listën e të lënduarve të PSG-së

E.E.

Shumë yje në garë për çmimin e shekullit

E.E.

Philadelphia, e katandisur

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...