Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Lampard në prag të shkarkimit, më i dobti në erën e Abramoviç

Ikona e Chelseat, Frank Lampard si duket do të shkarkohet nga pozita e trajnerit të bluve, shkruan Zhurnal.

Menaxherët e Chelseat janë të dëshpëruar nga 5 humbjet në tetë ndeshjet e fundit të ekipit blu. Lampard po e udhëheqë ekipin që 18 muaj.

Vendimi vjen 24 orë pas fitores 3-1 kundër Luton në FA Cup, por menaxhuesit nuk janë të kënaqur gjithsesi.

Lampard erdhi në kohë kur Chelsea ishte e bllokuar në merkato, por pasi u zhbllokua, sivjet harxhoi 220milion paund për të blerë lojtarë të rinjë, informon Zhurnal. Investimet më të mëdha dështuan në Chelsea. Ato janë Kai Havertz dhe Timo Werner.

Lampard ka fituar 1,67 pikë për lojë në ligë, që është më e dobta që kur Abramoviç mori përsipër ekipin e Chelsit.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Milani dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin e Tomorit

Z H

Courtois: Gara për titull ende s’ka mbaruar

Z H

Bartomeu ka kaluar natën në paraburgim në Kataluni

Z H

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...