Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Lampard vetëm ‘hijen’ e ka te Chelsea

Lampard po i numëron ditët e fundit te Chelsea.

Në fillim të dhjetorit, Chelsea u konsideruan pretendentë realistë për titullin e Premier League pas një fillimi mbresëlënës të sezonit.

Megjithatë, një muaj më vonë, dhe pas një fitore nga gjashtë ndeshjet e tyre të fundit, Blutë e gjejnë veten të tetët në tabelë.

Për çudi, presioni ka filluar të rritet mbi menaxherin Frank Lampard, dhe me të drejtë duke pasur parasysh rezultatet e fundit.

Tashmë ka pasur zëra në Gjermani që ish-trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel po konsiderohet si një zëvendësues i mundshëm i Lampard nëse gjërat nuk përmirësohen dhe më shumë emra do të përmenden gjatë javës së ardhshme apo më shumë.

Historia gjithashtu na tregon se edhe trajnerët më të mirë të Chelsea luftojnë për të arritur në sezonin e tyre të tretë.

Kjo histori e kohëve të fundit gjithashtu na informon se kualifikimi për në Ligën e Kampionëve shihet si minimumi në Chelsea, dhe arritja e Lampard për ta bërë këtë vitin e kaluar u pa si një sukses mes një ndalimi të transferimeve.

Sidoqoftë, Blutë po kërkonin përparim sapo të hiqej, me një mori lojtarësh me emra që mbërritën gjatë para-sezonit.

Ata e gjejnë veten në 26 pikë pas 17 ndeshjeve, që është tre më pak sesa kishin grumbulluar në këtë fazë të sezonit të kaluar.

Postime të ngjashme

Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës

T E

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...