Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Land Rover Defender vjen me një modifikim unik dhe të jashtëzakonshëm

Ares Design, një kompani italiane që merret me modifikimin e veturave të ndryshme, tashmë ka modifikuar një Land Rover Defender.

Çmimet për këtë makinë të modifikuar nuk janë bërë të ditura, por pritet të kushtojë jashtëzakonisht shumë.

Kjo makinë ka nën kapakun e saj një motor 4.8 V8, dhe ka goma 305/70, transmeton Telegrafi.

Motori zhvillon një forcë prej 278 kuaj fuqi dhe frenat janë nga AP Racing.

Për pjesën e jashtme, Ares ka shtuar drita LED të zbukuruara, krahë më të gjerë për të akomoduar ato goma të trasha dhe një kapak karboni dhe grilë karboni/rrethues të dritave.

Ka edhe karbon brenda, më qartë në timon dhe në pjesën e pasme të sediljeve të përparme.

Lëkura (shumë) e kuqe ndriçohet nga një çati e re qelqi panoramike dhe dritare anësore më të mëdha.

Ne e dimë që bota vështirë se ka nevojë për një tjetër Land Rover Defender të modifikuar, por ky duket është një Defender i punuar në mënyrë të veçantë.

Postime të ngjashme

Koncepti i Lamborghini Matadaor Hypercar, elemente nga e kaluara dhe e tashmja

S.B.

Një veturë elektrike që kushton 4500 dollarë

S.B.

Volkswageni shënon 45-vjetorin e Golf GTI me një version special

S.B.

Jaguar Land Rover do të zvogëlojë kapacitetin prodhues me 25% për pesë vjet

S.B.

Huawei ka në plan të prodhojë vetura elektrike dhe e para mund të mbërrijë këtë vit

S.B.

Aston Martin do të elektrifikojë 90% të modeleve deri më 2030

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...