Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Land Rover V8 Defender, nga vera në shitje për 100 mijë dollarë

Land Rover V8 do të shtojë dy modele të reja, Defender 90 me dy dyer dhe Defender 110 me katër dyer.

Modelet do të dalin në shitje në verë të këtij viti, duke filluar me çmime që variojnë nga 98.550 dollarë për veturën me dy dyer dhe 101.750 dollarë për veturën me katër dyer. Kjo është afërsisht dyfishi i çmimeve fillestare të tyre, shkruan “caranddriver”.

Të gjitha modelet, duke përfshirë V8 Defender të ri, janë me tetë shpejtësi automatike dhe me katër rrota, dhe një ekran që mund të zgjerohet në 11.4 inç, nga 10 inç sa është standardi.

Këto vetura të reja pritet të arrijnë në treg gjatë kësaj vere.

Postime të ngjashme

Mercedes njofton mini-furgonin elektrike EQT

S.B.

Subaru i rrallë u shit për 312,555 dollarë

S.B.

Tesla zbulon se sa shpesh veturat e saj digjen nga zjarri

S.B.

VW Polo i ri po vjen

S.B.

Tre mënyra natyrale për të kuruar dhimbjen e shpinës, kyçeve dhe migrenën

S.B.

Mercedes njoftoi Maybach me një motor V12

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...