Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Lansimi i Nokia 9.3 PureView do të shtyhet për 2021?

Zhurnal Ads

HMD Global zakonisht lëshon një telefon të ri premium Nokia në baza vjetore. Më parë, Nokia 9 PureView u lansua me vonesë në vitin 2018 për shkak të sfidave që lindën nga konfigurimi i pesë kamerave të pasme.

Tani, duket se versioni më i ri i telefonit, Nokia 9.3 PureView, mund të jetë duke ndjekur gjurmët e paraardhësit të tij.

PhoneArena raporton se Nokia Anew mori konfirmimin e brendshëm se HMD Global ka vendosur të vonojë lansimin e Nokia 9.3 PureView, ashtu si versioni i mëparshëm. Vonesa do ta vendoste datën e saj të re të daljes në treg brenda gjysmës së parë të 2021, megjithëse nuk duket të ketë ndonjë datë të konfirmuar të lansimit të modelit të ri të telefonit.

Nokia Anew duket se nuk ka ndonjë informacion shtesë se pse po ndodh vonesa, sidoqoftë, si problemet origjinale mendohen të jenë sfidat e kamerës së PureView.

Modeli i ri i telefonit ishte planifikuar për t’u lëshuar me procesorin Snapdragon 865. Poashtu është përfolur që pajisja do të përfshijë një ekran me diagonalen prej 6.7-inç P-OLED me një shpejtësi rifreskimi 120Hz dhe një kamerë nën ekran.

GSMArena raporton se do të ketë një konfigurim të ngjashëm të kamerës Penta dhe një bateri 5000mAh që mbështet mbushjen e shpejtë pa tela. Do të vijë në dy ngjyra: blu ose të zezë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

iPhone 12 Pro lejon që njerëzit të verbër ‘të shohin’ të tjerët përreth tyre

Z H

Personazhet më të preferuara të video lojërave në botë: Super Mario as në top treshe

admin

Sherbimet sekrete gjermane do të mund të lexojë mesazhet në WhatsApp

admin

OnePlus sjell telefonin e mençur të ri Nord N10 5G

admin

Një 12-vjeçare në Angli e dërgon TikTokun në gjykatë

S.B.

Realizohet printimi në 5D

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...