Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Lansohet fushata “Bashkë kundër COVID-19”

Ministria e Shëndetësisë sot ka bërë lansimin e fushatës “Bashkë kundër COVID-19” e cila synon vetëdijesimin e qytetarëve për parandalimin e COVID-19 dhe përgatitjen për vaksinimin kundër coronavirusit.

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se përgjatë një viti Kosova ka humbur shumë, por që përmes kësaj fushate me moton “Bashkë kundër COVID-19” synojnë uljen e rasteve pozitive në vend dhe shkëputjen e zinxhirit të infektimit.

Ndërsa, drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), Naser Ramadani tha se sot po fillojnë një këtë fushatë që synon informimin dhe vetëdijesimin e qytetarëve për respektimin e masave anti-COVID dhe përgatitjen për vaksinim që do nis siç tha ai së shpejti.

Postime të ngjashme

Glauk Konjufca: Përpilimi i padisë për gjenocid kundër Serbisë do të merr kohë

N E

Prokuroria Themelore në Prishtinë nis hetim për “Zbulimin e fshehtësisë zyrtare”

N E

Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet i qeverisë

N E

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur në Mitrovicë

N E

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...