Agjencia Zhurnal.mk

Largoni stresin duke përdorur këtë truk të thjeshtë në dush

Ideja për dushe eukalipt është e thjeshtë Kur bëhet fjalë për të fjetur dhe për të nxitur sistemin imunitar, shumë shpenzojnë qindra dollarë duke investuar në spërkatje, vitamina dhe pluhura.

Por çfarë ndodh nëse sekreti i gjumit varet tek një trup dhe mendje e shëndoshë, është aq i thjeshtë sa të varësh diçka në dushin tënd? Është e vërtetë.

Dushet me eukalipt- ku njerëzit e varin bimën nga koka e dushit, mbushen me një mori përfitimesh shëndetësore. Ideja për dushe eukalipt është e thjeshtë.

Mblidhni një shumëllojshmëri gjethesh të freskëta, lidhni rrjedhjen së bashku dhe sigurojeni atë pas kokës dush, nga rryma e drejtpërdrejtë e ujit.

Pastaj, thjesht ndizni dushin dhe shijoni të gjitha përfitimet shëndetësore. Avulli dhe nxehtësia nga dush ndihmojnë gjethet e gjelbra për të çliruar vajrat esenciale.

Kjo nga ana e tij ndihmon në luftën kundër “mjegullës” së trurit dhe stresit, duke vepruar si një “antidepresant”, duke rritur sistemin imunitar dhe duke u përgatitur për një gjumë të mirë gjatë natës dhe për t’u zgjuar i freskët në mëngjes.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...