Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Lavrov anulon vizitën në Ballkan, shkak koronavirusi

Zhurnal Ads

Ministria e Jashtme e Rusisë ka njoftuar se ministri Sergei Lavrov është izoluar për shkak të një kontakti me një person pozitiv.

Në njoftim bëhet me dije se të gjitha takimet e parashikuara të zhvilloheshin këtë javë do të shtyhen për një kohë tjetër.

Kështu që ministri Lavrov nuk do udhëtojë dot drejt Serbisë dhe Bosnjës, duke anuluar turin e tij Ballkanik.

Deri tani mësohet se ai është mirë dhe nuk ka shenja të sëmundjes, por do i nënshtrohet testi për të parë nëse është i infektuar apo jo.

Më herët ministri i Jashtëm i Turqisë zhvilloi një vizitë në Athinë ku takoi Kryeministrin Kyriakos Mitsotakis dhe Ministrin e Jashtëm, dhe me udhëheqësin e opozitës Alexis Tsipras.

Ndërkohë në Rusi po vijon të përhapet me shpejtësi COVID-19 dhe në 24 orët e fundit u shënuar shifrat më të larta me raste të reja si dhe viktima.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Parlamenti rus mbështet misionin paqeruajtës në Malësinë e Karabakut

S.B.

Pjemarrje rekorde në zgjedhjet në SHBA

H S

BBC reportazh në kufirin shqiptaro-grek/ Pse rruga më e madhe e kanabisit në Evropë është kaq e vështirë të mbyllet

S.B.

Itali: Kufizime të reja për të shmangur valën e tretë COVID-19

S.B.

Dramë familjare në Vjenë, nëna mbyt 3 fëmijët e saj, viktima më e vogël vetëm 8 muajshe

admin

Nobeli i Kimisë shkon për dy gra

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...