Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

LDK-ja ende nuk ka vendosur për kandidatin për kryeministër

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se kjo parti është duke punuar që sa më shpejtë të vendos për kandidatin për kryeministër.
Mustafa pas mbledhjes së Kryesisë, të shtunën tha se ende s’kanë ndonjë emër, kur është pyetur për mundësinë e kandidimit të Avdullah Hotit.

“Do të bëjmë përpjeke që ta kemi javën tjetër, diskutuam për kriteret që do ti kemi për kandidatët për deputetë. Do të bëjmë përpjek që sa ma shpejtë ta kemi emrin. Për emra s’do të flas”, tha Mustafa. LDK-ja sipas tij, nuk është duke diskutuar për koalicione parazgjedhore, ndërsa vizitën e deputetit të AAK-së, Gazmend Abrashi në LDK e ka cilësuar private

Postime të ngjashme

Dy në shtëpi, e gjashtë në vendin e punës, detaje nga arrestimi i policëve të Kosovës

S.B.

Sot përfundon afati për ankesa në PZAP, deri më tani janë dorëzuar 18 sosh

S.B.

”Adem Jashari kishte mundësi të shpëtonte”, veterani i UÇK-së kujton sulmin e 5 marsit 1998

S.B.

23 vjet nga rënia e Jasharëve

S.B.

Kërkohet të mos ketë shtyrje të testit të arritshmërisë dhe maturës

T E

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...