Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

LDK-së nuk i intereson se me cilën parti garon në zgjedhje Vjosa Osmani

Gjatë ditës së sotme nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka konfirmuar se do të garojnë bashkë me Vjosa Osmanin në zgjedhjet e ardhshme.

Mirëpo nga LDK-ja kanë heshtur rreth kësaj deklarate.

Madje zyrtarë të saj nuk kanë pranuar as të deklarohen për garimin e Osmanit në një listë të përbashkët me LVV-në.

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes së Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, tha se LDK-ja nuk ka asnjë koment lidhur me këtë deklaratë.

Sipas tij, kjo shkon vetëm në interes të tyre (Osmanit dhe Kurtit).

“Nuk kam koment për këtë punë. Është interes i tyre, le të bëjnë çka të duan në koalicione. Nuk është çështje imja”, ka thënë ai.

Më 20 qershor të këtij viti Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka shkarkuar Vjosa Osmanin nga postet udhëheqëse në parti.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, kishte njoftuar se për shkarkimin e Osmanit nga posti i nënkryetares dhe anëtares së Kryesisë kanë votuar pro 70 anëtarë të Këshillit, 16 kanë qenë kundër dhe 28 nuk kanë marrë pjesë në votim, i cili është zhvilluar në mënyrë elektronike.

Postime të ngjashme

Ish-deputeti i LDK-së: Në udhëheqësinë e partisë, duhet të thyhet monopoli

T E

Fatmir Sejdiu për Isa Mustafën: Thoshte se fitoj me duar në xhepa

T E

U shënua 24-vjetori i rënies së heroit Besnik Restelica

T E

Haki Abazi mbetet jashtë Kuvendit

T E

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

S.B.

Tre të vdekur dhe 461 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...