Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Leao do të largohet nga Milani

Sulmuesi i krahut, portugezi Rafael Leao pritet të largohet nga skuadra e Milanit në fund të këtij edicioni. Sajti italian “Calciomercato” ka njoftuar të martën se krerët e Milanit, janë të gatshëm ta lirojnë Leaon për 40 milionë euro.

Leao ka treguar paraqitje të mira këtë sezon dhe interesimi për transferimin e tij nga skuadrat tjera të Evropës nuk mungon.

21-vjeçari ka shënuar gjashtë gola dhe ka asistuar pesë herë në 32 ndeshje për Milanin në të gjitha garat.

Leao iu bashkua Milanit në verën e vitit 2019 nga Lille kurse me ekipin italian ka kontratë deri në vitin 2024. Portugezi ka bërë karrierë edhe te Sportingu i Lisbonës.

Postime të ngjashme

Austri – Maqedoni e Veriut, formacionet e mundshme

Dafina Vidishiqi

Joao Cancelo pozitiv me COVID-19

Dafina Vidishiqi

Arsenal në bisedime me Fekir

Dafina Vidishiqi

Eriksen mesazh bashkëlojtarëve te Interi: Jam mirë, shpresoj të kthehem së shpejti

Dafina Vidishiqi

Ditë historike për Maqedoninë e Veriut, Bardhi me shokë sot zhvillojnë ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian

Dafina Vidishiqi

Dalic: Pres një ndeshje të vështirë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...