Kulturë

Ledion Halitaj, kitaristi 9-vjeçar me dy çmime në Rumani

Zhurnal Ads

Ledion Halitaj është vetëm 9-vjeçar, por e ka nisur mbarë rrugëtimin në muzikë.

Ai i testoi shkathtësitë e tij në një festival në Rumani, ku morën pjesë kitaristë nga 13 shtete të Evropës. Në sfidën e tij të parë doli triumfues me dy çmime.

Halitaj mori çmimin e parë të edicionin e 18-të të Festivalit Ndërkombëtar të Kitarës në Trnasilvani dhe atë të audiencës në kategorinë “Junior”.

Ledioni thotë se ëndrra e tij është që një ditë të bëhet kitarist me nam, si Petrit Çeku.

Profesori i kitarës, Erhan Mujka, thotë se e ka vërejtur menjëherë potencialin e Ledionit.

Ledion Halitaj po e zhvillon talentin e tij në shkollën e muzikës “Beethoven”.

Postime të ngjashme

Ne Peje hapet ekspozita e pare e akademikut Zuvdija Hoxhiqit – Berisha

S.B.

Shkrirja e akullnajave nxjerr thesaret e së shkuarës, zbulohen artefakte nga 9,500 vite më parë

admin

Ndërron jetë këngëtari Ismet Peja, sot bëhet varrimi

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...