Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Lekaj zhvilloi bisedë telefonike me Thaçin

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po mbahet në paraburgim nga Gjykata Speciale ka zhvilluar një bisedë telefonike me nënkryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj.

Lajmin e bëri të ditur Lekaj, i cili nëpërmjet një statusi në Facebook, ka uruar që me mikun e tij, Hashim Thaçi dhe luftëtarët e tjerë të shihen së shpejti në Kosovë.

“Sapo përfundova bisedën telefonike me mikun time Presidenti Hashim Thaçi. E falënderoj për kohën dhe mundësin për të më telefonuar dhe uruar Krishtlindjen. Uroj që me Presidenti Thaçi bashkë më luftëtarët tjerë të shihemi së shpejti në Kosovë”, ka shkruar Lekaj.

Postime të ngjashme

​Bekim Jashari: Vetëm të bashkuar jetësojmë amanetin e dëshmorëve

T E

Vdes profesori i njohur Zejnullah Gruda

T E

PZAP-ja miraton pjesërisht ankesën e një kandidateje boshnjake

T E

Rifat Jashari: Nëse është nevoja, prapë jemi të gatshëm me këta meshkuj çka i kemi me iu përgjigj Serbisë

T E

Edhe Lirije Kajtazi akuzon për manipulim votash

T E

Haxhiu zbulon se kur do të votohet qeveria Kurti 2

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...