Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 5.2 godasin ishullin në Greqi

Zhurnal Ads

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar gjatë natës që lamë pas në Zakynthos të Greqisë.

Sipas raportimeve, lëkundjet me maginitudë 5.2 të shkallës Rihter u ndjenë në orën 02:00 në zonën e detit, në perëndim të Zakynthos.

Sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik, vatra kishte një thellësi fokale prej 10 km, ndërkohë që epiqendra ndodhet 49 km në perëndim të Strofades.

Lëkundjet u ndjenë dhe në Akaia.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Turqia do të blejë 20 milionë doza të vaksinës kineze kundër COVID-19

S.B.

Cilat janë motivet e Izraelit për të mbështetur Azerbajxhanin në rajonin e Nagorni-Karabakut?

admin

Sasi e madhe e armëve ilegale në Kroaci: Kujtime nga lufta apo rrezik potencial?

admin

Zelanda e Re zgjedh ministren e jashtme nga fisi indigjen

B M

Dyshohet se morën para për ta identifikuar mësuesin te vrasësi, katër nxënës arrestohen në Francë

admin

Një vit pas shpërthimit të COVID, OKB shpall Ditën e Gatishmërisë Epidemike

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...