Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Lëkundje tërmeti në orët e para të mëngjesit në Durrës, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 2.8 të shkallës Rihter është regjistruar sot në orët e para të mëngjesit në Durrës. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 03:50, në afërsi të Gjirit të Lalëzit, ndërkohë që më herët është shënuar dhe një tërmet tjetër, por në madhësi më të vogël.

Aktualisht, nga lëkundjet nuk raportohen për dëmtime në banesa apo të lënduar.

Kujtojmë se vendi ynë u godit nga një tërmet i fuqishëm më 26 nëntor i 2019-ës, ku për pasojë 51 persona humbën jetën si dhe u plagosën qindra të tjerë.

Postime të ngjashme

Shqipëria regjistron tre të vdekur dhe 149 raste të reja me Kovid-19

N E

Edi Rama nga Durrësi: Kur të bjerë bilbili do shohin tabelën nga 74-78 mandate

N E

Lulzim Basha nga Tepelena: Mos ia hapni derën të keqes për herë të tretë

N E

Nis vaksinimi i stafeve të hotelerisë në Shqipëri

N E

Monika Kryemadhi për ftesën e Ramës drejtuar Bashës: Unë nuk kam parë burrë që i lutet një burri për 24 orë 12 herë

N E

Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...