Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Lëkundje tërmeti në Tiranë, epiqendra në Thumanë

Lëkundjet e tërmetit në vendin tonë janë rikthyer sërish. Mëngjesin e kësaj të hëne janë ndier lëkundjet e tokës dhe sipas institutit të sizmiologjisë, ato janë regjistruar rreth orës 06:39 minuta, ndërsa thellësia ka qenë vetëm dy kilometër.

Sipas raportimeve të deri tanishme, lëkundja ka si epiqendër zonën e Thumanës, 24 kilometër në veriperëndim të Tiranës.

Magnituda e tërmetit është 3.5 e shkallës Rihter, por për shkak të epiqendrës në afërsi të sipërfaqes, lëkundjet kanë qenë të fuqishme duke bërë që të ndihen në të gjitha ndërtesat, sidomos në Tiranë.

Ende nuk ka informacione për dëmtime në infrastrukturë.

Postime të ngjashme

Ministri gjerman i përgjigjet Manastirliut: Ballkani pa rrezik

Dafina Vidishiqi

Basha nis reformimin e partisë

Bekim Laçi

Dorëhiqet drejtori i IKMT-së në Shkodër

Bekim Laçi

Negociatat, Xhaçka në SEECP: Provë besueshmërie dhe mbështetjeje për bashkëpunimin rajonal

Bekim Laçi

Pastrohet Sazani/ Deri dje tabu, sot i hapur për pushues vendas dhe të huaj

Bekim Laçi

Nga Thethi në Ksamil, Kryeministri Rama: Një sezon turistik i lehtësuar nga hija e armikut të padukshëm!

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...