Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Lëkundjet e tërmetit shkundin tokën në Kroaci, kamerat e televizionit filmojnë gjithçka

Kroacia u godit sot nga një tërmet i fuqishëm me madhësi 6.2 i shkallës Rihter. Dridhjet e forta të tokës fatkeqësisht kanë marrë disa jetë njerëzish në qytetin Petrinja.

Mediat vendase kanë publikuar pamje të trishtueshme.

Ndërkohë, momenti i tërmetit është regjistruar dhe nga kamerat e televizionit N1, gjatë një interviste në terren, por edhe në studion e edicionit informativ.

Kujtojmë se tërmeti me epiqendër nëntë kilometra nga Sisaku dhe 46 kilometra nga Zagrebi, tronditi me forcë Qarkun Sisak-Moslavina dhe zonën e gjerë të Zagrebit. Lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në rajon.

Potres uhvaćen uživo u programu N1

Pogledajte trenutak kada je snažan potres od 6.2 po Richteru zatresao Petrinju. Sve je uhvaćeno kamerama N1 televizije.Donirajte: https://bit.ly/3aS1qJa

Posted by N1 Hrvatska on Tuesday, December 29, 2020

Postime të ngjashme

Kush është mjeku shqiptar që tentoi ta shpëtojë Kryetarin e Zagrebit që vdiq pardje

T E

Dilema false e rrezikut pas vaksinimit

T E

Masa më të ashpra kundër Coronavirusit në Malin e Zi

T E

Macron: Të nevojshme edhe disa javë para lehtësimit të masave antiCOVID-19

T E

Sllovakia pranon dozat e para të vaksinës ruse

T E

Orban kërcënon të nxjerrë partinë e tij nga grupi i Partisë Popullore Evropiane

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...