Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Lençe Ristovska e kënaqur me 12 vitet burg për Mijallkovin

Prokurorja Lençe Ristovska pas shqiptimit të dënimeve për rastin “Target-Fortesa” dekori se është e kënaqur nga vendimi i gjykatës.

“Në tërësi jemi të kënaqur nga vendimi ngase u konfirmuan të gjitha pretendimet e prokurorisë. Në lidhje paraburgimin, kemi vlerësuar se ekzistojnë baza për paraburgim ngase ekziston mundësia e arratisjes, ndërsa sot kemi elaboruar edhe paralajmërime tjera për ikje të mundshme”, ka thënë Ristovska.

Përndryshe Mijallkov u dënua me 12 vite burg, ndërsa ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska me katër vite.

Postime të ngjashme

Xhaferi uron besimtarët myslimanë me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Z H

Komiteti i Helsinkit: Ekzistojnë mundësi ligjore për marrjen e shtetësisë

B L

MSH: Në laboratore ka mjaftueshëm teste dhe reagense për Kovid19

B L

Shilegov: Me BRT projektin do të përfitojnë të gjithë qytetarët

Z H

Zaev e Spasovski u’a urojnë muajin e Ramazanit besimtarëve musliman

Z H

Qeveria do ta mbajë seancën e 65-të

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...