Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Lëndohen nëntë policë në një aksident në Kumanovë

Kumanovë, 29 dhjetor – Ministria e Brendshme njoftoi se nëntë oficerë policie u lënduan në një aksident automobilistik që ndodhi mëngjesin e djeshëm pranë fshatit Belanoc, rajoni i Kumanovës.

Gjatë aksidentit, furgoni i policisë, në të cilin po transportoheshin oficerët e policisë, u përplas me një veturë “Volkswagen Passat”.

“Më 28.12.2020 rreth orës 08:20 të mëngjesit në afërsi të fshatit Belanoc, rajoni i Kumanovës, ndodhi një aksident trafiku midis një furgoni “Renault”, me targa të Shkupit, në pronësi të Ministrisë së Brendshme, në të cilin u transportuan nëntë policë dhe një automjet udhëtarësh “Volkswagen Passat”, me targa të Kumanovës, i drejtuar nga B.Sh. (48) nga Kumanova.

Pas aksidentit, oficerët e policisë u transferuar në spitalin e përgjithshëm në Kumanovë, ku u zbulua se kishin lëndime trupore”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Brendshme.

Është bërë ekspertizë në vendin e ngjarjes nga ekipet policore të SPB Kumanovë dhe prokurori publik.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...