Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Lëndohet edhe një mbrojtës i Juventusit

Qendërmbrojtësi Merih Demiral ka pësuar lëndim muskulor dhe do të mungojë në dy ndeshjet e ardhshme.

Turku do t’i mungojë Juventusit kundrë Ferencvaros në Ligën e Kampionëve dhe Beneventos në kuadër të Seria A.

Demiral pësoi lëndim në fitoren 2:0 kundër Cagliarit të dielën, dhe zonja e vjetër njoftoi që i nevojiten 10 ditë që të rikuperohet.

“Koha e rikuperimit është 10 ditë, mbrojtësi turk do të mungoi dy ndeshjet e ardhshme”, njoftoi skuadra e Juventusit.

“Do te jetë i gatshëm kundër Dinamo Kievit në kuadër të Ligës së Kampionëve më 2 dhjetor”.

Demiral iu bashkua grupit, me Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellinit, të gjithë nga reparti defensivë të lënduar.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...