Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një dëmtim të muskujve në kofshën e majtë dhe do të rivlerësohet brenda 10 ditësh, duke humbur katër ndeshje të rëndësishme.

Sulmuesi i “rossonerëve” u zëvendësua në fitoren 2-1 ndaj Romës të dielën dhe raporti mjekësor zbuloi një dëmtim të aduktorit të majtë.

Suedezi do të rivlerësohet brenda 10 ditësh dhe është i detyruar të qëndrojë jashtë disa lojërave të rëndësishme, duke përfshirë ndeshjet kundër Udineses, Hellas Veronas dhe Napolit, si dhe ndeshjen kundër ish-klubit Manchester United në Ligën e Evropës.

Nëse kontrolli brenda 10 ditësh jep lajme të mira, ai do të pasohet nga një program rehabilitimi dhe koha e rimëkëmbjes do të përcaktohet pas këtij programi.

Këto janë ndeshjet ku do të mungojë sulmuesi suedez:

Milan vs. Udinese

Hellas Verona vs. Milan

Manchester United vs. Milan

Milan vs. Napoli

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...