Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Leon Dajaku ka bërë një gafë që ka ngjallur reagime të shumta.

Në një intervistë të dhënë për FC Union Berlin, klub në të cilën është huazuar nga Bayern Munich, talenti shqiptar 20-vjeçar me bindje të plotë i thotë gazetares se në Kosovë flitet kosovarisht.

Kjo mund të jetë si pasojë e mungesës së edukimit pasi 20-vjeçari është lindur në Gjermani, më 12 prill 2001.

Gazetarja e pyet; “Në Kosovë flitet shqip apo serbisht?”

Ai ia kthen “Jo, jo, kosovarisht”.

“Cilat gjuhë i flet ti prej këtyre?”

Ai ia ktheu sërish “Kosovarisht dhe shqip”.

Dajaku gjithashtu zbuloi në këtë intervistë se e ka ndarë mendjen për cilën Kombëtare të luajë.

Atij si bën aspak për interesimin e Kosovës, është i vendosur që një ditë ta përfaqësojë Gjermaninë.

Postime të ngjashme

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Z H

Moto GP: Garat në pistën e Sachsenring deri në vitin 2026

Z H

Calhanoglu shumë afër Juventusit

Z H

“We Are The People” nga Martin Garrix, Bono dhe The Edge është kënga zyrtare e “EURO 2020”

Z H

Barcelona ka marrëveshje me Depayn, por transferimi i holandezin në Camp Nou mund të dështoj

Z H

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...