Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Leopardi shumë i rrallë me ngjyrë të zezë fotografohet dhe filmohet në parkun nacional të Indisë

Një leopard shumë i rrallë me ngjyrë të zezë është parë në një park në Indi, derisa po tentonte të kapte drerin, dhe kalimtari i rastit ka shfrytëzuar rastin t’i shkrep disa fotografi – duke rrezikuar jetën duke qëndruar pak metra larg tij.

Fotografi Anurag Gawande iu afruar leopardit në parkun nacional Tadoba, në pjesën perëndimore të shtetit indian Maharashtra, transmeton Telegrafi.

24-vjeçari ka pranuar se ishte vetëm pak metra larg leopardit i cili po priste të kapte drerin që po vraponte jo larg tij.

Leopardët e zinj ndryshe njihen si panterat e zeza. Ngjyra e tyre varion nga gjatësia e qimeve. Vetëm 11 për qind e leopardëve kanë pigment unik – që i bën ata shumë të rrallë.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

Testi që ju tregon çfarë objektivash ju udhëheqin në jetë

D V

Pas fotos së ëmbël të ditëlindjes së George fshihet pikëllimi i Kate Middleton

D V

Shikoni mirë dhe zbuloni nëse keni një çrregullim të rrezikshëm!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...