Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Lëshohet Samsung Galaxy M51 me bateri 7,000mAh

Pas një ngacmimi të papritur, Samsung më në fund ka lëshuar telefonin inteligjent Galaxy M51 sot.

Telefoni vjen me një ekran 6.7 inç Full HD + Infinity-O Super AMOLED Plus me një rezolucion prej 2400×1080 pikselë.

Ekrani mbrohet nga Corning Gorilla Glass 3. Pajisja është mundësuar nga Snapdragon 730G dhe është e shoqëruar me Adreno 618 GPU, transmeton Telegrafi.

Samsung Galaxy M51 vjen me RAM 6 GB ose 8 GB LPDDR4x dhe kapaciteti i ruajtjes në bord UFS 2.1 prej 128 GB mund të zgjerohet deri në 512 GB përmes një karte microSD.

Kamera e pasme është një konfigurim i katër kamerave që përfshin një kamerë primare 64MP me blic LED, një lente me kënd ultra të gjerë 12MP, dhe një lente kamera makro 5MP.

Kamera selfie është ka rezolucion 32MP. Me funksionin Single Take, pajisja mund të kapë shtatë foto dhe tre video për deri në 10 sekonda me një prekje të vetme.

Ky telefon deri mëtani ka baterinë më të madhe të përdorur ndonjëherë. Galaxy M51 ka një bateri prej 7,000mAh dhe ka një me karikim të shpejtë 25W i mbështetur përmes portës USB Type-C.

Galaxy M51 vjen në ngjyra të zeza dhe blu më të errët.

Varianti 6 GB RAM është me çmim afërsisht 340 dollarë, dhe versioni 8 GB RAM mban një çmim prej 367 dollarësh. Do të jetë në dispozicion në faqet e internetit të Amazon dhe Samsung duke filluar nga 18 shtator.

Postime të ngjashme

Zbulohet mikroçipi i cili tregon se jeni prekur me COVID-19 ende pa u shfaqur simptomat

S.B.

Bitcoin kalon përsëri vlerën 60 mijë dollarë

S.B.

Samsung Galaxy S21 FE vjen me një dizajn më “tradicional”

S.B.

Instagram ka lansuar një veçori të re për të konkurruar me Tik-Tok

S.B.

Nokia X20 sjell smartfon 5G nën 350 euro

S.B.

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...