Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

“Letra e Bajdenit”, Mehmedi: LSDM, VMRO dhe BDI janë të zhytura në korrupsion

Shkup, 10 qershor – Duke komentuar urdhrin ekzekutiv të presidentit amerikan, Joe Biden për bllokimin e pasurive dhe ndalimin e hyrjes në SHBA të personave që destabilizojnë Ballkanin Perëndimor, deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Remzi Memedi në “Rruga Drejt” në Alsat tha se BDI, VMRO-DPMNE dhe LSDM janë të zhytura në korrupsion dhe se kjo paraqet bazë për pastrim të skenës politike në vend.

“Më shumë dhe më pak korrupsion nuk ka, nuk ekziston në terminologji. Ka krim ose nuk ka krim. Bashkërisht të tri subjektet, VMRO-LSDM-BDI janë të zhytura në krim dhe korrupsion. Mendoj se pikërisht ky është momenti kur duhet të fillojë të pastrohet skena politike nga njerëz të këtillë”, tha mes tjerash Memedi

Postime të ngjashme

RMV, për ndërtesat me efikasitet energjetik, sektori i ndërtimtarisë ka nevojë për digjitalizim dhe më shumë aftësi

Dafina Vidishiqi

Zaev: Samit historik i NATO-s për Maqedoninë e Veriut, Ballkani të jetë rajon i paqes dhe stabilitetit

Editorial/ Cilat janë rreziqet që mund të paraqiten nga Kina dhe Rusia për NATO-n

Zekirija Haxhiu

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...