Shqipëri

Letra e Trump për Ramën, Yuri Kim: Pata nderin ta dorëzoj! Presidenti e falënderoi për refuzimin e praktikave abuzuese të Kinës

Zhurnal Ads

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka komentuar letrën që Presidenti amerikan, Donald Trump, i dërgonte kryeministrit shqiptar, Eid Rama.

Ambasadorja Kim shkruan në “Twitter” se letrën e Trump ia ka dorëzuar vetë ajo Ramës, në të cilën Presidenti i SHBA i kërkonte kryeministrit shqiptar të bashkohej me Amerikën për zhvendosjen e ambasadës shqiptare në Jerusalem.

“Pata nderin t’i dorëzoja kryeministrit Edi Rama një letër të Presidentit të SHBA, Donald Trump, që e falënderonte për udhëheqjen në Ballkan dhe Evropë, refuzimin e praktikave abuzive të Kinës dhe mbështetjen e normalizimit ekonomik mes Serbisë dhe Kosovës, si dhe marrëveshjen e Abrahamit. Krah për krah”, shkruan ambasadorja.

Postime të ngjashme

Dendias akuza Turqisë nga Tirana: Shkel çdo kriter të BE, ndaloni eksportin e armëve drejt saj

admin

Grevistët: Po na kërcënojnë, presion me telefonatë për të ndërprerë grevën

H S

Kush është Denisa Dibra, një nga të mbijetuarat e aksidentit tragjik në Elbasan

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...