Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Levandovski, gati të vendos rekord të ri në Bundesligë

Robert Levandovski është shumë të kalojë rekordin e ish legjendës së futbollit gjerman, Gerd Muller. Rekordi i maksimumit të golave në Bundesligë mbahet nga Muller, i cili kishte arritur kuotën e 40 golave në sezonin 1971/1972. Tani, Levandovski është shumë afër ta thyejë dhe të vendos rekord historik pas gati 50 vitesh,

Levandovski tashmë ka arritur të shënojë 39 gola në 27 ndeshje të luajtura për Bajernin këtë sezon dhe është vetëm një gol larg rekordit të Gerd Mullerit. Sulmuesi polak ka edhe dy ndeshje për ta bërë këtë gjë, kundër Frajburgut dhe kundër Ausburgut.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...